הפרעה סכיזואפקטיבית- טיפול משולב מותאם באופן אישי

הזיות, מחשבות טורדניות, חשיבה מעורפלת ומבולבלת, דיבור לא ברור, ירידה בסף הרגש, דחפים אובדניים ודכדוך אל מול מצב רוח אופורי שאינו תואם את המציאות הינם חלק מהתסמינים עמם מתמודדים הסובלים מהפרעה סכיזואפקטיבית.

בעזרת הטיפול הנכון ניתן להגיע ליציבות נפשית רבה יותר ולנהל אורח חיים מלא ותקין.

מהי הפרעה סכיזואפקטיבית?

הפרעה סכיזואפקטיבית הינה הפרעת מצב רוח נפשי שבאה לידי ביטוי בסימנים של סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית ודיכאון. במסגרת ההפרעה, האדם עלול לסבול ממחשבות שווא מטרידות, בלבול בחשיבה ובדיבור, הזיות ויזואליות ושמיעתיות, קהות חושים, קשיי תפקוד, דכדוך ואף מחשבות אובדניות. לעומת זאת, ההפרעה הסכיזואפקטיבית יכולה לבוא לידי ביטוי במצב רוח מרומם, עד כדי אופורי. החדשות הטובות הן שלא חייבים לחיות עם הפרעה סכיזואפקטיבית וטיפול מקצועי, מסור ויעיל יכול לסייע באיזון נפשי וניהול אורח חיים שלם ויציב למרבית הסובלים ממנה.

הגורמים להפרעה סכיזואפקטיבית

הגורמים להפרעה הסכיזואפקטיבית מעורפלים ואינם חד משמעיים. קשה לשים את האצבע על הגורמים להפרעה זו, שעודנה נחקרת בעולםzהפסיכיאטריה. אולם, הנחת החוקרים בתחום, מעידה על השפעתה הניכרת של הגנטיקה בהפרעות נפשיות מסוג זה. ההנחה מבוססת על הטענה שאנשים שסובלים מסכיזופרניה, דיכאון או הפרעה דו קוטבית מעבירים בתורשה גנטית, למשפחה מדרגה ראשונה, את הסיכון המוגבר ללקות בהפרעה סכיזואפקטיבית.

הפרעה סכיזואפקטיבית – תסמינים

תסמיני ההפרעה הסכיזואפקטיבית מעידים על מצב נפשי חסר יציבות ומורכב, שיכול להתבטא בתסמיני דיכאון, הפרעה דו קוטבית וסכיזופרניה.

אדם הסובל מהפרעה סכיזואפקטיבית יכול לסבול מהזיות ויזואלית שבהן הוא רואה דברים שאינם קיימים בפועל במציאות, הזיות שמיעתיות שבהן הוא שומע קולות שלא קיימים במציאות ורק הוא שומע אותם, מחשבות שווא שליליות, קשות וטורדניות ללא הרף, ערפול וקושי מחשבתי, בלבול, קהות חושים, חוסר יכולת הבעה עצמית ותקשורת לקויה עם הסביבה.

האדם שסול מההפרעה, עלול לחוש שאין לי עניין וחשק לכלום, דיכאון, חסר ערך עצמי, חוסר תיאבון ואפאטיות מוחלטת. ואילו לחילופין עלול להרגיש תחושה אופורית ומצב רוח מרומם במיוחד, התקפי זעם, דיבור מהיר ותחושה של ביטחון יתר וחוסן על טבעי מפני הכל. ייתכן ואותו אדם יסבול מנדודי שינה או לחילופין עודף שעות שינה. כמו כן, במקרים חמורים עלולה ההפרעה הסכיזואפקטיבית לבוא לידי ביטוי במחשבות אובדניות..

כיצד נסייע לך בטיפול בהפרעה הסכיזואפקטיבית?

במרבית המקרים, כאשר מדובר בהפרעה סכיזואפקטיבית – הטיפול המומלץ הוא טיפול משולב הכולל: מחד, טיפול פסיכולוגי ומאידך טיפול פסיכיאטרי תרופתי הכולל תרופות נוגדות דיכאון, פסיכוזה ותנודות קיצוניות במצב הרוח.

הצוות המקצועי שלנו מורכב ממיטב הפסיכולוגים והמטפלים שמחכים להקשיב לך באוזן קשבת ובהקשבה מלאה ולהבין אותך לעומקם של הדברים. לאחר הקדשת תשומת לב בפגישות פרטניות עימך, יוכל הצוות המקצועי שלנו לאבחן את מצבך הנפשי בצורה מיטבית, ולהתאים לך טיפול אישי הולם לרצונותייך ולצרכייך האישיים.

הטיפולים הפסיכולוגים יקנו לך כלים רבים ומידע רחב אודות ההפרעה הסכיזואפקטיבית, אשר ייסיעו לך להתמודד איתה טוב יותר בחייך האישיים. במסגרת הטיפול הנפשי תקבל גם ליווי שיקומי צמוד ומתן סיוע בפתרונות תעסוקה, דיור או לימודים. כמו כן, אנו מאמינים שהמעטפת המשפחתית והסביבתית היא מהותית וחשובה ביותר בתרומתה להצלחת הטיפול, ולפיכך אנו נמליץ לבני משפחתך על מפגשי הדרכה בכדי שנוכל להעניק גם להם – כלים מסייעים והתמודדות טובה יותר עם מצבך הנפשי הקיים ועם צרכיך האישיים.