ערן רענן מייסד פרויקט – Moody

ערן, מאמן אישי, פסיכותרפיסט ומפתח שיטת האימון למצבי רוח.

קצת עלי:

נעים להכיר, שמי ערן דוד רענן, כשהייתי בשנות העשרים לחיי, לפני כעשרים וחמש שנים, אובחנתי כחולה במאניה דפרסיה, בעת האבחנה היה לי מאוד קשה לקבל את הבשורה המרה – והיה בי חלק שסירב בכל תוקף לקבל את האבחנה וההשלכות הכרוכות בה. האבחנה הנפשית שינתה את חיי וגרמה למשבר עמוק והרסני ולמאבק מתמיד.

במשך כעשור מחיי נאבקתי בכל כוחי, וזאת בכדי שאוכל לקבל שוב את חיי. בעקבות המחלה, עברתי חוויות קשות של שלושה אשפוזים פסיכיאטריים, כאשר אשפוז אחד בוצע בכפייה. בנוסף, קיבלתי מגוון עצום של כדורים פסיכיאטריים, כאשר נוסו על גופי מספר לא מבוטל של כעשרים וארבע תרופות פסיכיאטריות, לפעמים במינונים שגרמו לי לאבד כל צלם אנוש. המאניות יצרו משבר בחיי בתחום המשפחתי, החברתי, הכלכלי, והדיפרסיות (הדיכאונות) חיזקו אצלי את תחושת הייאוש שהעיבה על כל חיי וגרמה לי לחשוב על המוות ללא הרף.

ובעת שהגעתי לשפל המדרגה ניסיתי לשים קץ לחיי, אך לאחר שהניסיון כשל, קיבלתי החלטה גורלית ששינתה את חיי – החלטתי לנצח את ה"מחלה הכרונית", בחרתי להילחם במחלה, במטרה לחיות חיים טובים חסרי פשרות.

במהלך שנתיים ממועד ההחלטה הגורלית, הקדשתי את כל כולי למציאת ריפוי לנפשי. בחנתי וחקרתי לעומק את כל סוגי הטיפולים האפשריים: טיפול פסיכיאטרי, טיפול פסיכולוגי, טיפול הוליסטי, טיפול אלטרנטיבי, טיפול תזונתי, טיפולי רוחניות, רפואה סינית, רפואה יפנית, פעילות גופנית ועוד.

הודות לתפנית הדרמטית בחיי ולכמיהה "לנצח את המחלה" מצאתי מזור לנפשי. כשהגעתי למצב נפשי מאוזן ויציב, ידעתי שבמסע הריפוי שלי טמונה שליחות חיי. הבנתי שעלי ללוות ולסייע לאנשים שמתמודדים בתהליך טיפולי נפשי מחוץ לבית החולים הפסיכיאטרי. למדתי מגוון רחב של כלים וצברתי ידע נרחב בתחום הפסיכותרפיה, הפסיכיאטריה, אימון עסקי, אימון אישי, רייקי, מיינדפולנס, תזונה טבעית, דמיון מודרך, NLP, אימון כושר ועוד.

אם כן, ייסדתי את קבוצת מאניקר בשנת 2010, וליוויתי מתמודדים רבים במעקב פסיכיאטרי צמוד שביצע פרופ' חיליק לבקוביץ. התמסרתי לשליחות חיי והקמתי מרפאה אמבולטריות, חלופות לאשפוז יום, חלופת אשפוז מלאה, בית מאזן ושירותי אשפוז בית. 

אין צל של ספק שהיום אחרי אלפי מתמודדי נפש שהסתייעו במרכזי מאניקר, אני יכול לומר ללא עוררין: טיפול אינטגרטיבי מותאם אישית לצד אוזן קשבת, סביבה טיפולית נעימה, אנושית ומכילה הכוללת יחס אישי – עושים את כל ההבדל ומביאים לידי ריפוי נפשי.

כיום יש ברשותי את כל המומחיות הדרושה, הידע הרחב וניסיון רב השנים להוביל את המתמודדים יחד עם סיוע מתמיד של הצוות הטיפולי המגוון, המקצועי והמסור. וכולנו כאחד, מתאגדים להשגת מטרת העל – הובלת המתמודדים לחיים מלאים, טובים ונורמטיביים.